
Назва команди:
Initiative on innovative governance
Громадська організація: ГО Добровільне товариство дітей-інвалідів “Надія”.
Учасники команди:
1) Мисишин Анна
Стать: Жіноча. День народження: Лютий 5, 1994
2) Оксана Кобилецька
Стать: Жіноча. День народження: Грудень 21, 1992
3) Сергій Додуляк
Стать: Чоловіча. День народження: Вересень 9, 1994
4) Юлія Ковальчук
Стать: Жіноча. День народження: Грудень 30, 1993
5) Наталія Рак
Стать: Жіноча. День народження: Квітень 4, 1994
Регіон: Львівська область
Коротка назва інновації: Inclusive e-democracy
Тип інновації: Технологічна інновація
Короткий опис:
Провівши інтерв’ю людей з інвалідністю у Львівській області ми встановили, що існує необхідність адаптації веб-сайтів з електронного врядування до потреб людей з інвалідністю. Ми створимо комплексний веб-чекер на інклюзивність таких веб-сайтів та проведемо адвокаційну кампанію з його використання.
Повний опис:
Проблема
Оскільки веб сайти, що стосуються участі в управлінні державою мають стосуватися всіх громадян, адаптація таких веб ресурсів до потреб людей з інвалідністю є необхідною. Наша ініціатива провела 25 експертних інтерв’ю та провела тестування веб-сайтів з електронної демократії людьми з інвалідністю і виявила близько 20 технічних проблем, які різною мірою були присутніми на всіх ресурсах, що тестувалися. На основі виявлених проблем та враховуючи досвід інших ресурсів, які мають на меті забезпечення інклюзивності веб-сайтів ми вивели індикатори, які будуть застовуватися нашим веб-чекером для аналізу веб-сайтів на інклюзивність. Окрім запуску онлайн-чекера ми проведемо адвокаційну кампанію з його використання серед органів влади та громадських організацій.
Мета
Вирішити проблему інклюзивності веб-платформ з електронної демократії спершу у містах Львівської області, що сприятиме залученню людей з інвалідністю до активної участі в управлінні свої містами.
Цілі
1) Створити веб-сайт (web checker), який аналізуватиме інклюзивність веб сайтів відповідно до індикаторів інклюзивних веб сайтів.
2) Адвокувати використання веб-чекера серед органів місцевого врядування та громадських організацій міст Львівської області (перші 6 місяців проекту), та опісля міст всієї України (1 рік).
3) Інформування людей з інвалідністю про можливості е-врядування та електронної демократії у Львові та Львівській області (перші 6 місяців), всіх міст України (1 рік)
Список платформ е-демократії Львівської області, на основі яких проводились дослідження, інтерв’ю і тестування людьми з інвалідністю:
• Громадський проект (Львів)
• Розумне місто (Львів)
• E-dem (Дрогобич)
• E-dem (Стрий)
• Розумне місто (Трускавець)
• Яворівська міська рада (Яворів)
• Червоноградська міська рада (Червоноград)
• Сайт Дрогобицької міської ради
Проміжні результати (outputs)
• Веб-чекер (розробка: 1 місяць)
• Зустрічі та круглі столи із зацікавленими сторонами (близько 40 зустрічей у всіх містах, де є веб-сайти, що містять компонент залучення громадян до управління містом)
• Онлайн кампанія у ФБ та Твіттер (5 тисяч фоловерів за 6 місяців), відео про проект (2шт.), флеш-моби у найбільших містах(5), лекторії про е-демократію та залучення всіх громадян (10 шт.)
Охоплення аудиторії за 6 місяців: 10 000.
Результат (outcome)
За допомогою зручного веб-чекера громадські організації та органи місцевого врядування адаптують веб-сайти з е-демократії до потреб людей з інвалідністю. Кампанія з інклюзивності для е-демократії приведе до широкого залучення громадян з інвалідністю до участі в розбудові місцевого самоврядування та управління населеними пунктами у Львові та Львівській області. Через 6 місяців після запуску проекту з метою оцінки проекту, буде проведено соціологічне опитування людей з інвалідністю у Львівській області.
Impact
Успіх кампанії з інклюзивності для е-демократії буде продемонстрований і у інших містах та областях України, де існують веб-ресурси з електронної демократії. Інші міста та області будуть заохочуватися користуватися онлайн-чекером на інклюзивність веб-ресурсів.
Більше того, завдяки активній комунікації проекту, питання інклюзивності веб-ресурсів буде порушене і в інших сферах (наприклад бізнесу, цільовою аудиторією якого є залучення між іншими і людей з інвалідністю). Логічним продовженням проекту стане комунікація онлайн-чекера на інклюзивність серед веб-розробників різних сфер, якщо веб-сайт матиме не лише інформативну функцію, але і функцію залучення.
Презентація:Перейти до презентації
Пошта: annusja1@ukr.net
Телефон:0636417051 - Анна
Контактна особа: Анна Мисишин